09 Ekim 2018 Salı

Dünya Posta Günü Kutlama Mesajı...

Dünya Posta Günü Kutlama Mesajı...

          Bireylerin ve oluşturdukları toplumların hayatlarında önemli zaman dilimleri olduğu gibi, sektörlerin ve sektörlerde faaliyet gösteren oluşumların da önemli günleri ve dönemleri vardır, 9 Ekim Dünya Posta Günün de etkilediği kitle ve oluşturduğu etki bakımından insanlık tarihi boyunca daima gündemde olan iletişim ve posta sektöründe önem arz eden günlerden birisidir.

          Dünya Posta Birliğine üye ülkeler tarafından her yıl düzenli olarak kutlanan günün, posta idareleri arasındaki birliktelik ruhunun bir ürünüdür.

          Temel görevi halkımızın en doğal hakkı olan haberleşmeyi sağlamak olan KKTC Posta Dairesi, olanaklar ölçüsünde bu hizmeti özveri ile vermeyi sürdürmektedir.

          Günümüzde, iletişim teknolojilerinin baş döndüren gelişimi ve değişimi, haberleşme alanındaki sunduğu yenilik ve hızlı iletişim olanakları, mektuplaşma alışkanlığını azaltmış olsa da, ticari haberleşme, tebrik ve kitap vs. aboneliğinde sağlanan artış, posta hizmetleri faaliyetlerinin bu yöne doğru yoğunlaşmasını gerekli kılmıştır.

          Elektronik haberleşme imkânlarının, baş döndüren hızlı gelişimine karşın,  posta hizmetleri, her zaman haberleşme alanındaki önemini ve etkinliğini koruyacak olması bir gerçektir.

          KKTC Posta Dairesi olarak, halkımıza en kaliteli posta hizmetini sunabilmek adına belirlenen hedefe, imkânlarımız çerçevesinde, özveri ile çalışan tüm çalışma arkadaşlarıma 9 Ekim Dünya Posta Günü vesilesiyle teşekkürlerimi sunar, başta çalışma arkadaşlarım olmak üzere, posta hizmetlerinde emek verenlerin Dünya Posta Günü’nü kutlarım.

Sövüda TABAK

Posta Dairesi Müdürü