Menu
  1. ANASAYFA
  2. KURUMSAL
  3. BAĞLI BİRİMLER
  4. MEVZUAT
  5. BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER
  6. GALERİ
  7. Filateli Servisi
  8. İLETİŞİM

"23 Nisan ve Atatürk" konulu resim yarışması sonuçlandı...

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Posta Dairesi Müdürlüğü ile Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’nın ilkokul 5. Sınıflara yönelik ortaklaşa düzenlediği “23 Nisan ve Atatürk”  konulu resim yarışması sonuçlandı. Yarışmaya 19 okuldan toplam 91 eser katıldı.

Posta Dairesi Müdürlüğü Şube Amiri Yusuf Yeşilleme,  Grafik Tasarım Şube Sorumlusu Görel  Korol Sönmezer ile ressamlar Hüseyin Billur, Filiz Ankaç  ve Birgül Beyazyüz’den oluşan seçici kurul, 6 Mayıs 2019 tarihinde yaptığı değerlendirmede üç eseri ödüle, bir eseri de mansiyon ödülüne uygun buldu.

Birinciliğe Şht. Hasan Cafer İlkokulundan Azbiye Yaman, ikinciliğe Polatpaşa İlkokulundan Arzum Özboltaşlı, üçüncülüğe ise yine Polatpaşa İlkokulundan Parmis Kamacı ve mansiyon ödülüne de Gelibolu İlkokulundan Sena Şafak’ın resimleri  seçildi.

İlk üç dereceye giren eserler pul olarak bastırılırken eser sahiplerine sırasıyla 750TL, 500TL ve 250TL’lik para ödülleri verilecek. Mansiyon ödülü alan resim ise İlk Gün Zarfında kullanılacak. Posta Dairesi’nden yapılan açıklamaya göre “23 Nisan ve Atatürk” konulu pul serisi 31 Mayıs 2019 tarihinde tedavüle çıkacak.

 

Print
Posted: May 9, 2019,
Categories: Duyurular,
Comments: 0,
Tags: